Cestování

Nejsem žádný velký cestovatel a navštívil jsem jen pár vzdálenějších zemí. Navíc, s výjimkou Nového Zélandy, na poměrně krátkou dobu. Cestuji ale moc rád, mysím, že to člověka mění k lepšímu tím, díky poznání, kterého se mu na cestách dostává.

V souvislosti s cestováním je nutno ale myslet na věc, kterou jsem dříve tolik neřešil. Cestování, ač je na jednu stranu velmi obohacující, tak zároveň může být velmi neekologické. Spočetl jsem množství CO2, které jsem "zaplatil" za tři největší cestovatelské výlety. Nový Zéland "stál" 7,1 tun CO2, Bolívie 3,7 tuny a Spojené Státy 3,5 tuny CO2. Tohle by měl člověk vždycky zvážit a připočíst si to k ceně letenky.

Přeji spoustu inspirativního čtení.


Předchozí akce

Nový Zélad 2008-2009

14.7kB

Stránka věnovaná půlročnímu work and travel pobytu na Novém Zélandu. Procestovali jsme Severní a Jižní ostrov a přitom navštívili spoustu krásných míst této vzdálené země. Specifikem Nového Zélandu je rozmanitost přírodních krás, která je koncentrována na relativně malém území.

Bolívie 2012

13.6kB

Cestování po Bolívii uskutečněné na začátku léta 2012. Města La Paz, Sucre, Potosí, dále solná pláň Salar, trek v národnm parku Sajama, Condoriri trek, jezero Titicaca, výstup na Huayana Potosí (6088m), El Choro trek po stezce Inků.

Jihozápad USA 2014

14.5kB

Cestování po národních parcích jihozápadu USA. Města San Francisco, Los Angeles, Las Vegas a Salt Lake City. Národní parky (a národní moonumenty) Joshua Tree, Grand Canyon, Monument Valley, Arches, Bryce Canyon, Zion, Yellowstone, Grand Teton, Death Valley, Yossemite a mnoho dalších hezkých míst.Poslední aktualizace 10.12.2019 00:13, © 2014 Lukáš Cimala